תדר השמחה

 

4z7a4545

הכי משמח אותי לחבר אנשים לתדר השמחה. הכי שמח והכי מרגש.

ההקשר שאני בוחרת לחיות את חיי מתוכו הוא הקשר של יצירת הבדל. זה מה שזכיתי לעשות באופן יומיומי – לעשות הבדל בחיים של א.נשים – אלה שאני מאמנת או מנחה. זו באמת זכות גדולה, שאני מוקירה תודה עליה בכל יום ויום.

לחבר אנשים לתדר השמחה, זה לאפשר להם להתחבר למהות האמתית שלהם.

בימים האחרונים זה נכח עבורי בעוצמה גדולה במיוחד.

בבית חולים וולפסון אני מנחה סדנה שהיא משנה חיים. ממש כך. זוהי סדנת העצמה מקיפה ומשמעותית שמיועדת לעובדות בית החולים. במפגש שלנו השבוע, עסקנו בנושא של השמחה. חקרנו אותו לעומקו, והגענו להבנות של חשיבותו.

לחגוג את החיים 

לחגוג את החיים זה לבחור לנהל אתם מתוך שמחה. כי שמחה זה לא עניין של לוקסוס. שמחה זה must. אני ממליצה תמיד על ספרה המעולה של סאנאיה רומן "לחיות מתוך שמחה", שכותבת בין השאר :

"אם יצרת מקום עבודה, מערכת יחסים, או כל דבר אחר שאינו מביא לך שמחה, התבונני פנימה ושאלי את עצמך, מדוע אני מרגישה שאני חייבת להיות בקשר עם דבר כלשהו, או אדם כלשהו שאינו מביא לי שמחה?" – ומתוך השאלה הזו חקרנו, עם משתתפות הסדנה, מהם אכן הדברים שמונעים מאיתנו להיות בשמחה ?

וממשיכה סאנאיה רומן וכותבת :"ואם תשאלי, מהו שיביא לי שמחה? – לכל אחת מכם יש דברים שאתן אוהבות לעשות…כל אחת מכן יודעת מה משמח אותה. מחר, כשאת מתעוררת, שאלי את עצמך, מה את יכולה לעשות ביום הזה שיביא לך שמחה והנאה." ומתוך ההקשר הזה חקרנו יחד, מה הם בפועל הדברים הללו ואיך נוכל להוסיף שמחה לחיינו, במשפחה שלנו, בעבודה שלנו.

אחד התרגילים האהובים עליי בסדנה, הוא התרגיל שבו אנחנו עורכים מעין speed dating , פגישות קצרות בין זוגות זוגות של משתתפות, שבכל פגישה נבחן אספקט אחר של חיים מתוך שמחה. בתרגיל הזה יש לא רק תובנות, אלא חוויה של שמחה נוכחת. שמחה כהוויה מדבקת, נפלאה. אנחנו לא רק מדברים על שמחה, אלא חווים שמחה. זו למידה שיש בה הרבה שמחה. המון חיוכים וכיף בחדר. וכולן, כולל המנחה, יוצאים מהתרגיל הזה בתחושת high.

תמיד מרגשת אותי העשייה הזו, הנגיעה הזו, האפשרות הזו ללמד אנשים להתחבר לשמחה. מרגש אותי לשמוע מהמשתתפות שבשיח המשפחתי הדברים משפיעים, מחלחלים. מעגלי ההשפעה מתרחבים. לבני זוג, לעמיתים לעבודה, ובמקרה של בית חולים – גם למטופלים.

אני זוכרת, שבסדנה דומה שהנחיתי בעבר במרכז לבריאות הנפש בטירת כרמל, סיפרה מרפאת בעיסוק, כי ממש תכנים שבהם עסקנו הועברו על ידה ועל ידי עמיתותיה למטופלים. היש זכות גדולה מזו ?

תדר השמחה

ימים מספר לפני הסדנה, היה אצלי איש יקר בפגישת אימון אישי. הוא מתמודד על תפקיד בכיר, ובאותה פגישה ביקש שנבדוק את הנושא של ההימנעות שלו מקונפליקטים. הוא הבין שבעבר יכל להסתתר מאחורי אנשים בכירים ממנה, שהם יהיו בחזית הקונפליקט, אבל ראה שאם הוא אכן רוצה בתפקיד בכיר ממש, הוא לא יוכל להמשיך בדפוס הזה של ההימנעות.

חקרנו לעומק את הנושא של קונפליקטים ומהו מהווה עבורו, והגענו עמוק, לתובנות מהותיות, עד לשורשי ההימנעות שלו. בסוף הפגישה, שאלתי כמו תמיד: איך אתה יוצא מהפגישה?

והוא ענה לי: בשמחה. אני פשוט מרגיש שמח. ואכן חיוך ענק נפרש על פניו. התחושה הזו של שמחה המשיכה ללוות אותו גם ימים אחרי הפגישה.

כי כשמשהו משתחרר, המהות האמתית שלנו מתגלה. כשאנחנו מסירים את הדאגות, הפחדים, הפסימיות, הכעסים, מה שנשאר, אחרי שניקינו את המיותר, זה התדר הטהור של מי שאנחנו באמת, של מי שאנחנו בבסיסנו. זהו תדר השמחה.

 

 

פוסטים נוספים

השארו מעודכנים

הרשמו לרשימת התפוצה

רוצה לקבל את הפוסטים שלי בוואטסאפ?

כתבי לי ואשלח גם לך

בואו לעקוב אחרי הסטורי שלי באינטגרם שם אני חוגגת את החיים בלייב

חוגגת את החיים ומשתפת מידי שבוע בפייסבוק האישי שלי

מוזמנות להצטרף לקבוצה של חוגגגות את החיים עם אורית פרי בפייסבוק

דילוג לתוכן