לעשות חיים

אורית פרי לחגוג את החיים

לעשות חיים זה מדויק לי

לעשות חיים היא משמעות החיים גם במובן זה ששמחה ותחושה טובה הם הסמן עבורנו שאנחנו נמצאים במקום המדויק והנכון לנו.

החיבור לתדר האמיתי שלנו נוצר כשאנחנו מתחברים למימד של השמחה, להרגשה הטובה. זה המדד שלנו אם אנחנו נמצאים במקום שנכון לנו או לא נכון לנו. אם הגענו לעבודה חדשה למשל, ונרצה לדייק את ההקשבה לעצמנו ולמה שנכון לנו – נקשיב האם היא גורמת לנו לשמחה או לא.  לכולנו יש בחיים התמודדויות ואתגרים. אנחנו יכולים לבחור מי אנחנו בהתייחסות להתמודדויות הללו.
הבחירה בידינו – לראות גם את הקשיים אבל שהם לא ייהפכו לכל מהות הקיום שלנו.
בתקופות בהן אנחנו מתמודדים עם נסיבות חיים מאתגרות, נחווה מחשבות שליליות, כגון דאגה, לחץ או מתח. ההתייחסות שלנו למה שקורה, ולא הנסיבות עצמן הם שגורמים לנו לחוויה של "חיים בהישרדות", "חיים קשים".

להפחית דאגות ומתחים

והבחירה בידינו בכל רגע ורגע נתון. איך אנחנו רוצים שהחיים שלנו ייראו ? איך אנחנו רוצים לחיות אותם ? איך אנחנו רוצים שהיום יום שלנו ייראה ? גם כשיש לנו נסיבות מאתגרות שמחיבות התמודדות, והאוטומט שעולה זה מתח, דאגה, לחץ.

גם אם אני מתמודדת מול אתגרים – ותמיד יהיו אתגרים שדורשים התמודדות, אנחנו לא מדברים על חיים בלה לה לנד – הבחירה בידיי מי אני ובאיזה הוויה אני מתמודדת מולם. ההתמודדות עם הנסיבות והאתגרים עצמם דרך "דאגה" או "מתח", רק מורידה מהאנרגיות שלנו, ובפועל מפחיתה מהאפקטיביות של ההתמודדות שלנו.

האינטרס שלי זה לחיות באנרגיות גבוהות. קודם כל כי ככה אני ארגיש יותר טוב. וגם כי האפקטיביות שלי, דווקא בהתמודדות עם החיים ועם אתגריהם תהיה גבוהה יותר.
ההתפתחות היא בצמיחה ובהבנה של מי אני. מה חשוב לי (כלומר מה התסריט שלי) ואיך לחיות מתוך זה פול גז ( ולא פול גז בניוטרל ).
כשאנחנו מבינים את המשמעות והחשיבות של שמחה – לחיים שלנו, לבריאות שלנו, הנפשית ואפילו הפיזית, למערכות היחסים שלנו, ולמימוש העצמי שלנו  – המודעות כבר קיימת, ואם אחריה גם נביא את הבחירה וניקח אחריות עליה, הרי שניצור עבור עצמנו חיים מלאים.

אגב, אני מלמדת טכניקה קלה ובהירה שפיתחתי, המאפשרת הפחתה משמעותית של  ההתנהלות האוטומטית הזו, מתוך הדאגות והמתחים ומאפשרת להתחבר גם לאתגרים ממקום חיובי.

פוסטים נוספים

השארו מעודכנים

הרשמו לרשימת התפוצה

רוצה לקבל את הפוסטים שלי בוואטסאפ?

כתבי לי ואשלח גם לך

בואו לעקוב אחרי הסטורי שלי באינטגרם שם אני חוגגת את החיים בלייב

חוגגת את החיים ומשתפת מידי שבוע בפייסבוק האישי שלי

מוזמנות להצטרף לקבוצה של חוגגגות את החיים עם אורית פרי בפייסבוק

דילוג לתוכן